Skip to content Skip to footer

Anahtar Kelimeler Son Derece Önemlidir

Anahtar Kelimeler Son Derece Önemlidir

Anahtar kelimeleri kullanmayı unutursanız, içeriğinizin harika olacağını varsayamazsınız. Bir pazarlama kampanyası yürütmeye çalışıyorsanız, çevrimiçi olarak koyduğunuz her türlü içeriğin ayrılmaz bir parçasıdırlar. Anahtar kelime araştırması yapmadan, doğru kelimeleri kullanmak söz konusu olduğunda karanlıkta kalabileceğinizi unutmayın. Okuyucuların fark edeceği ve tıklayacağı için, anahtar kelimeyi defalarca tekrarlamaktan kaçının. Kullanıcılarınızın onlara verdiğiniz içeriği takdir etmesini sağlayacak ve SEO sıralamalarında sorunsuz bir şekilde tırmanmanızı mümkün kılacak doğal bir dinamiklik akışı sağlamalısınız.

İşletmenizin çevrimiçi varlığını artırmak istiyorsanız ve yalnızca kaliteli içerik yayınlayacağınızdan emin olmak istiyorsanız, oturup SEO sıralamanızı gözden geçirmeniz gerekir. Sıralamanın bir parçası olmak için gereken bazı teknik ve araçlarda ustalaşarak, web sitenizin trafiğinde bir gelişme göreceksiniz. Ancak, içeriğinizi geliştirmenin çeşitli yollarını körü körüne benimsemek yeterli değildir. Derinden karışmanız ve ne yaptığınızı anladığınızdan emin olmanız gerekecek. Aksi takdirde her şey boşa gidecek.

Başarılı bir iş yürütmek iyi bir şeydir, ancak çevrimiçi ortamda en üst sıralarda yer almak bambaşka bir şeydir. İşletmenizin çevrimiçi ortamda harika göründüğünden ve iyi çalıştığından emin olmak için biraz zaman ayırmayı unutmayın. Aksi takdirde, websitenizde çok fazla etkinlik göremezsiniz, bu da ziyaretçilerin azalmasına ve genel olarak kâr kaybına uğramanıza neden olabilir. Çoğu web sitesi sahibinin yaptığı en büyük hata, arama motorlarının (SEO) sağladığı yeni değişikliklere hazırlıklı olmadıkları ve rakiplerinizin önünde olmanız gerektiğidir. İlgi çekici içerikle harika sonuçlar görmeyi bekleyebilirsiniz.

Doğal Olmayan Bağlantılardan (backlink) Uzak Durun

Websitenizin başına gelebilecek en kötü şey, içeriğinizin doğal olmayan bağlantılarla dolu olmasıdır. Bu, herhangi bir SEO için alışılmadık ve endişe verici görünecek ve içeriğinizi tanıtmayı ve kullanıcıları çekmeyi imkansız hale getirecektir. İçeriğinizin bir parçası gibi görünecek ve dinamiklerin akışını kesintiye uğratmayacak geri bağlantılar oluşturmak istediğinizi unutmayın. Öte yandan, onlara bir sebep vermediğiniz sürece web sitenize gelen trafiğin caydırılmasını bekleyemezsiniz ve iyi bağlantı oluşturma ve içerikle bu mümkündür. Bağlantıları, gönderdiğiniz şeye uyarladığınızdan emin olun, tersi değil, bu şekilde daha doğal görünecektir.

Her Yerde Uyumlu Kalın

Tüketicilerin her zamankinden daha fazla mobil cihaz kullanmasıyla, içeriğinizi internet erişimi olan herhangi bir cihazdan görüntülenebilecek şekilde ayarlamanız gerekmektedir. Bu çok ciddi bir sorundur, çünkü hemen çözmezseniz trafiğinizi önemli ölçüde azaltabilir. Sitenizin ve içeriğinizin herhangi bir platformda ve cihazda görünür olup olmadığını belirlemek için bir web sitesi SEO denetleyicisi kullandığınızdan emin olun. Ayrıca, bu, formatları denemek ve rakiplerinizin üzerine çıkmanıza ve sıralamaları tırmanmanıza yardımcı olacak bir format oluşturmak için iyi bir şans olacaktır.

Leave a comment